W dzisiejszym podsumowaniu kolejki dużo mówi się o Lyonie. Nie bez powodu zresztą. Memphis Depay i spółka dostarczyli nam pozytywnych emocji, a sam Holender spisał się na medal. Zdobył dwie bramki, z czego jedną naprawdę pięknej jakości (polecam skrót, jest na profilu FB Lyonu). Dobra i szybka gra z przodu sprawiła, że francuskie L’Equipe w jedenastce tego weekendu umieściło aż trzech zawodników Rudiego Garcii.

Pewne zwycięstwo 3:0 nad Angers nie przeszło zatem bez echa. Trzeba przy tym zaznaczyć, że do niedzielnych rywali mamy „rękę”. Doskonale pamiętam jeszcze 6:0 z ubiegłego sezonu, które niejako dawało wtedy iskierkę nadziei na dobry rok. Wiemy jak się to skończyło.

L’Equipe i jedenastka kolejki

Zestawienie L’Equipe zostało zdominowane przez trzy kluby – Paris Saint-Germain, Olympique Lyon oraz Lille. Każda z tych drużyn ma w propozycji aż trzech reprezentantów. Trenerem kolejki został Mauricio Pochettino, z kolei klubem – właśnie OL. To czwarty raz w sezonie, gdy doceniono całą formację. A jak wygląda ogólnie najlepsza jedenastka?

Maignan – Celik, Chardonnet, Kimpembe, Reinildo – Paqueta, Paredes, Caqueret, Depay – Khazri, Mbappe

Jak zatem widzicie, do Holendra dołączył Paqueta i Caqueret, czyli dwóch zawodników mocno po wczoraj chwalonych. W obu przypadkach są to zatem wyróżnienia w pełni zasłużone. Warto przy tym odnotować, że dla Depaya to aż ósmy raz, gdy L’Equipe ceni go ponad resztę zawodników na tej pozycji…

Gratulacje i liczymy na więcej!