Lyon nie miał ostatnio dobrej passy. I dopiero mecz z Angers pokazał małe światełko w tunelu. Kto wie, czy spotkanie ułożyłoby się podobnie, gdyby nie prosty przekaz Jean-Michel Aulasa. Oczywiście nie mam tu zamiaru bawić się w żadnego wieszcza, a podobne działania są pewnie znacznie częstsze, niż to się nam wydaje, ale… ważne, że mecz zakończył się pewnym zwycięstwem, a klub nadal ma przynajmniej matematyczne szanse na wywalczenie mistrzostwa.

Niestety jednak, nadal ma szansę na to, by nie zagrać w ogóle w europejskich pucharach. Takie wydarzenie możemy jednak odłożyć na bok, bo trudno sobie wyobrazić tak katastrofalne wyniki na ostatniej prostej, gdzie koncentracja sięgać będzie zenitu.

O czym jednak mowa w pięknym przekazie?

Jean-Michel Aulas nie wszedł do szatni piłkarzy podczas ich spotkania z trenerem, zostawił tam jednak krótką notatkę, na której pozwolił sobie napisać: „Wszystko się może jeszcze wydarzyć. To zależy od CIEBIE. Proszę cię, daj z siebie wszystko, a nawet WIĘCEJ, jeśli tylko możesz. Ufam ci, a ty?” – zapis ten udokumentowano na zdjęciu, które trafiło ostatnio do sieci i bije rekordy popularności, także w mediach społecznościowych.

Trudno jest graczom powtarzać takie coś co mecz, ale mnie osobiście taki przekaz utkwiłby w głowie. To tylko jedno oczko różnicy od Monaco i ledwie dwa mecze do Lille czy PSG. Piłka nożna to przeklęty sport, ale dla części kibiców także i piękny. Może w tym roku będziemy to właśnie my? Nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć, bo tu naprawdę wszystko się jeszcze może zdarzyć.

6 myśli w temacie “Piękny przekaz Aulasa

  1. Ja lepiej bede milczal – bo co mowie ze „jest szansa” to oni wtapiaja. Poczekam na rozstrzygniecia sezonowe. Jak mowilem wczesniej Lille to lider niepewny swego. Zobaczymy co pokaze Saint-etienne ktore ma lekka forme. Ostatni mecz wygrali wysoko 4-1 z Bordeaux. Czekamy az urwa punkty katarczykom.

  2. W europejskich pucharach zagramy na pewno. Chyba, że sugerujesz, że Lens w 6 kolejek odrobi 12 punktów straty do Lyonu ;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.