Lyon przegrał z AS Monaco 0:2 i pożegnał się z rozgrywkami pucharowymi na ten sezon. Bardziej jednak niż o poziomie sportowym, mówi się dziś o stronniczym sędziowaniu. Czytelnicy olweb.pl także wypowiadali się w tej sprawie kilkukrotnie, podając kilka przykładów, które nie mogły umknąć uwadze pozostałym obserwatorom. Dość dosadnie w tej kwestii wypowiedział się Rudi Garcia, który zapewne zostanie – a jakżeby inaczej – dodatkowo z tego tytułu ukarany. Czy słusznie? Chyba nawet nie muszę odpowiadać.

Trener Lyonu nie rozmawiał z mediami za bardzo o samym meczu, zwracając wyłącznie uwagę na fakt, że wynik byłby zupełnie inny, gdyby Stephanie Frapart sędziowała obie drużyny z równym szacunkiem. Tego jego zdaniem brakowało przede wszystkim, do tego, nie pierwszy raz.

Garcia wywoła medialną burzę?

Wszyscy wiemy, że sędziowie to święte krowy. Jakakolwiek ich krytyka ciągnie za sobą jedynie kolejne kary, co często kwitowane jest przez trenerów i piłkarzy krótkim: lepiej nic nie powiem, szkoda mi dłuższej pauzy. Tym jednak razem Rudi Garcia powiedział w kilku słowach dokładnie to, co myślał:

Arbitraż nie stał na dobrym poziomie. Czasami gracze nie są wystarczająco dobrzy, czasami są to trenerzy. Innym razem to sędziowie nie są dobrzy(…)

Niestety z tą sędzią (Stephanie Frapart) nie pierwszy raz osiągamy wyniki, które nie są zgodne z tym, co powinniśmy uzyskać.

Miejmy wszyscy nadzieję, że nie przełoży się to na ewentualne wykluczenie trenera, a my Monaco będziemy mogli odpłacić pięknym za nadobne w lidze już wkrótce.

5 myśli w temacie “Garcia na wojnie z arbitrem

    1. Z tego co czytałem, to wycofał się inwestor. Jeżeli Bordeaux nie znajdzie nowego sponsora grozi im bankructwo. To niestety bardzo realny scenariusz. Niestety wiele francuskich drużyn jest w fatalnej sytuacji finansowej…

  1. Podobno inwestor się wycofuje z Bordeaux i klub jest o krok od ogłoszenia bankructwa, szkoda takiego klubu.

    1. Sorki nie wczytały mi się komentarze i myślałem że nikt tego jeszcze nie napisal :D

Możliwość komentowania jest wyłączona.