Mecz z AS Monaco od samego początku uznawałem za zamknięty. „Problem” Lyonu jest jednak taki, że w beznadziejnych przypadkach włączają tą swoją magiczną taktykę z pięcioma obrońcami. I ta, po raz kolejny, się sprawdziła. OL wygrywa 3:2, a w sukcesie nie przeszkodziła nawet czerwona kartka Caquereta. Szkoda jedynie, że po całej potyczce sędzia dorzucił nam jeszcze dwa czerwa, co mocno utrudni sytuację w samej tabeli. Błąd niemalże z automatu zmarnuje szanse na podium…

Z drugiej strony, podium skreśliłem już we wcześniejszym wpisie. Tymczasem brakuje nam jednego oczka, by zrównać się z ekipą z Księstwa. Nasz kalendarz na trzy ostatnie mecze jest lżejszy, ale nie oznacza to, że będzie łatwo. Wszystko tu się jeszcze może zdarzyć.

Kogo pochwaliło L’Equipe?

Abstrahując od ostatnich potyczek, warto odnotować, że za mecz z AS Monaco dwóch naszych zawodników trafiło do jedenastki kolejki. Są to Marcelo (4 wyróżnienie w sezonie) oraz Depay. Z notą równą 8 trafił tam po raz… dziesiąty. Trudno szukać w tym roku piłkarza z bardziej stabilną formą, niż ta Holendra. I jeśli takie zaangażowanie pokazuje przed opuszczeniem klubu, to możemy jedynie pozazdrościć drużynie, do której trafi w leci.

Lafont – Celik, Marcelo, Marquinhos, Reinildo – Blas, Louza, Soumare, Simon – Depay, Neymar

Chciałbym także dodać, że Rudi Garcia okazał się trenerem kolejki, czego serdecznie gratuluję. Jean-Michel Aulas powiedział zresztą na pomeczowej konferencji, że szkoleniowiec odwalił kawał dobrej roboty i ma „to coś”, by wygrywać tak ważne wydarzenia.

4 myśli w temacie “L’Equipe chwali za rollercoaster

  1. Niesamowicie cenne zwyciestwo, ale nie zapominajmy, że Monaco cały czas jest przed Lyonem. Na szczęście OL ma znacznie łatwiejsze mecze, teoretycznie oczywiście. Lorient i Nicea u siebie plus Nimes na wyjeździe. Komplet punktów jest z pewnością możliwy. Monaco ma za to cięzki wyjazd do Lens, mecz u siebie z Rennes, które cały czas walczy o puchary i raczej łatwy mecz z Reims. Cóż, trzeba wygrać wszystko i liczyć na wpadkę Monaco.

    1. Na madeingones napisali, że podobno sprowokował Paqueta, ciesząc się zbyt ostentacyjnie, ale wydaje mi się, że musiał ktoś coś rzucić, że zaczęła się ta spina. Monaco wydało oświadczenie, w którym potępia takie zachowanie, ale jednak przypomina brutalne faule na kartki Lyonu wypisując konkretne wejścia. Oczywiście za pomocą translatora tłumaczone.
      Trochę mnie śmieszy, bo brzmi jak wyjaśnienia w podstawówce.

  2. Czytaliście, że Thauvin odchodzi do Tigres? Taki młody facet…

Możliwość komentowania jest wyłączona.