Jak wiecie, Olympique Lyon jest notowane na francuskiej giełdzie. Obecnie kurs pojedynczej akcji oscyluje w granicach 2,80€. W najbliższym czasie może być z tym wszak sporo zawirowań. Aby ich uniknąć, zarząd klubu przy współpracy z Euronext, zawiesił dziś możliwość realizowania transakcji. W gruncie rzeczy, zamknięto dla nas giełdę. Krok zwykle kojarzy się negatywnie (np. Rosja wyłączyła swoją giełdę, by stabilizować walutę), ale w tym przypadku jest w pełni zrozumiały. Dlaczego zatem tak się dzieje?

Sprawa jest dość prosta. Na dzień 21 października zaplanowano oficjalną sprzedaż Lyonu. Jak wiecie, klub ma trafić w ręce Johna Textora i jego wspólników. Aby zatem uniknąć zbyt dużych wahań giełdowych, klub zdcydował się zawiesić swój w niej udział, na co pojawiła się zgoda.

OL Groupe ze zgodą

Ochrona kapitału marki OL Groupe została zapewniona za sprawą odpowiednich ustaleń. Jeśli zatem nie zobaczycie nas dziś na giełdzie (i pewnie jutro także), nie martwcie się, to nic złego. Trzeba przy tym uczciwie powiedzieć, że pewnie po dopięciu transakcji – bo chyba jednak do niej dojdzie – koszt zakupu akcji znacznie wzrośnie. Kwestia jedynie, do jakiego poziomu i jak ugrana zostanie konferencja prasowa zaplanowana na 21.10.2022.

Trzeba mieć nadzieję, że wszystko ruszy do przodu i trochę zamaże to statystyki. Pozwolę sobie bowiem na chwilę odejść od tematu i powiedzieć, że od sezonu 2018/19 byli piłkarze OL strzelali nam aż… 18 krotnie. Trzeba się zatem odkuć i wszystkim byłym pracownikom – oczywiście z tego nieudanego okresu – trochę dokopać.

4 myśli w temacie “Nie kupicie dziś akcji OL

  1. Ale kobiecy Lyon zebrał baty w lidze mistrzów 1-5 u siebie z Arsenalem. Chyba Aulas położy też kres drużynie kobiecej. Na to się zanosi,

      1. Nie ma też co dramatyzować, to na razie tylko jeden mecz. Co roku słyszę, że JMA skąpi na kobiety (i fakt, pensja to często 2,5k€), ale mimo wszystko one znowu wygrały LM. Spokojnie :)

  2. Finalizacja sprzedaży klubu znów się przeciąga..Textor wydał jakieś oświadczenie na twitterze mające uspokoić fanów OL .

Możliwość komentowania jest wyłączona.