Jeśli ktoś by przed sezonem powiedział, że w połowie rozgrywek OL będzie murowanym kandydatem do spadku, a obecnie Brest zajmować będzie drugie miejsce, mało kto by w taki układ uwierzył. Tymczasem naprwadę tego doświadczyliśmy. Stąd też dzisiejsza rywalizacja może się okazać diabelnie trudna i nawet przewaga własnego obiektu nie będzie nam dawać prawa do nazywania się faworytem. Goście w tej kampanii wygrywali już 15 razy i nic dziwnego, że wyprzedzają chociażby Lille czy Niceę.

Zaczniemy te batalię o godz. 20:45 i jak potwierdzają dzisiejsze media, Pierre Sage ma do dyspozycji praktycznie wszystkich kluczowych zawodników. Zabraknie jedynie Caleta-Cara, ale moje podejście do jego umiejętności już chyba poznaliście.

Z wiceliderem

Jeśli prawdą okażą się przypuszczenia Maxifoot, to dziś wybiegniemy jedenastką wspomnianą niżej. Nie powinno zabraknąć tak Lacazette jak i Benrahmy, co w opcji ofensywnej wydaje się teraz najważniejsze. Grać ma Matic i Mangala, ale też Cherki o którym czytam coraz więcej plotek sprzedażowych.

Lyon: Lopes – Maitland-Niles, Mata, O’Brien, Tagliafico – Caqueret, Matic, Mangala – Cherki, Lacazette (c), Benrahma

Brest: Bizot – Le Cardinal, Chardonnet (c), Brassier, Locko – Magnetti, Lees-Melou, Camara – Del Castillo, Satriano, Pereira Lage

Trudno jest uwierzyć, że Lyon stał się nagle na tyle mocny, by znowu wygrać, ale jak podkreślają dziennikarze, przewaga własnego obiektu jest tu na tyle znacząca, że o te trzy oczka pokusić się można tak czy inaczej…

Dadzą radę?

23 myśli w temacie “L1. Lyon gra z Brest

1. Bardzo jestem ciekawy tego meczu. Brest to rewelacja sezonu. Mają bardzo duże szanse żeby zagrać w LM, a przynajmniej w kwalifikacjach do LM. Co ciekawe cała grupa pościgowa traci punkty jak na zawołanie. Marsylia i Rennes mają po 3 porażki z rzędu. Lens i Nicea mają po 3 porażki w 5 ostatnich kolejkach. Normalnie cuda. Jeżeli Lyon zgarnie dziś 3 punkty to zbliży się do europejskich pucharów co jeszcze nie tak dawno wydawało się całkowicie nierealne. Problem polega na tym, że w następnej kolejności będą wyjazdy do Paryża i do Lille i domowy mecz z Monaco. Będzie bardzo trudno o punkty. Tak czy inaczej końcówka sezonu zapowiada się mega ciekawie.

2. Dobrze ten Brest jest zorganizowany, będzie ciężko utrzymać to 1-0. Świetnie pressują bez piłki, a z piłką grają szybko często na 1 kontakt. Będą z tym problem. Oby się udało. Tego powinniśmy od nich podłapać – czyli grać bezpośrednio i szybko do przodu a nie dziesiątki podań bezproduktywnych na 2/3 kontakty. Dziś gra się jak najszybciej a jak się traci to się zmniejsza pole gry i pressuje sprintem. Brest fajnie szybko to robi. To są te automatyzmy które musimy wypracować.

3. No właśnie tego się obawiałem – 4 minutki i odkręcili wynik… Matić w siatkówkę gra przed polem karnym i tak to się kończy. Nie umiemy sobie radzić z pressingiem tej drużyny. Grają piłką też dobrze. Zasługują na to prowadzenie – trzeba przyznać. Remis tu będzie dobrym wynikiem.

1. 1-3 chyba po meczu – żeby z 1-5 nie było. Mocna ekipa. Lekcja nowoczesnego futbolu dziś.

4. w 8 minut nas wyjaśnili 3 bramkami :D niesamowite – ale już 2-3 – moze coś wcisną, choc ten brest wygląda groźnie przy każdej akcji. Musimy latem stoperów szukać. Z tymi agentami to daleko nie zajedziemy. Zwłaszcza z tym koszykarzem rudym. Ma zwrotność statku „stefan batory” w porcie gdańskim.

5. Niesamowity mecz – poprostu niesamowity. Znowu taka remontada kozacka z 1-3 na 4-3 :D co za klub, coza emocje. Mecz może taki sobie jakościowo – brest więcej pokazał ale nie umiał tego wykorzystać a nam poprostu szczęście dopisało i głupota bramkarza Brestu.

6. dobry mecz Lyonu szkoda że ten początek był aż tak tragiczny bo na ost 15 meczy Lyon jest liderem tabeli

7. Cóż to był za mecz, coś niesamowitego…. Chyba najlepszy jaki oglądałem od dawna.

Przespaliśmy 10 minut kiedy wpakowali nam 3 bramki ale najważniejsze zwycięstwo.

1. Dla nas najlepiej będzie jak PSG dojdzie do finału LM a Marsylia LE. Więcej punktów dla Ligue 1 i Marsylia bezpośredni rywal w tabeli będzie zaangażowany w Europie.

8. Brawo OM. Klątwa karnych przełamana. Mazowszanin pewnie znowu w żałobie xdd

1. Francuskie kluby bardzo ładnie punktują w tym sezonie, a to przecież jeszcze nie koniec. Szkoda, że Lille odpadło. Toczyli wyrównane boje z Aston Villą. Brakło trochę szczęścia. PSG ma w tym sezonie sporą szansę na finał. Marsylia może też sprawi jakąś niespodziankę. Generalnie to jest bardzo dobry sezon dla Ligue1. Oddalili się od Holendrów na dość bezpieczną odległość.

9. We francji chodzą już jakieś transferowe plotki? – kogo Lyonu kupi a kogo sprzeda? Oni już dawno powinni myśleć o nowych graczach by znowu nie doprowadzić do sytuacji że zimą będzie trzeba w panice wydawać dziesiągki milionów by się utrzymać.

1. A po co mają myśleć o nowych graczach skoro dopiero co kupili nowych graczy? Jedyna pozycja jaką przydałoby się moim zdaniem wzmocnić to tradycyjnie środek obrony.

1. Po to że tak robią rozsądnie zarządzane kluby – non stop skautują inwestują, non stop szukają nowych w miare tanich graczy z perspektywami. Kluby źle zarządzane siedzą na dupie jak lyon a potem się budzą z ręką w nocniku jak Lyon i zimą w desperacji wydają grube miliony by ratować utrzymanie. Jeżeli mamy się rozwijać i mieć ambicje na puchary to musimy przebić : lille, om, monaco, lens itd.

Lyon nie może mieć ambicji na utrzymanie czy środek tabeli – ambicje muszą być na Lige Mistrzów, skoro są az 4 miejsca dla francji.

10. Lyon kobiecy półfinał Ligi mistrzów leci do 80 minut 0-2 dla psg a potem w 6 minut Lyon na 3-2 :-D niesamowite.